• Home
  • miasto
  • Zamiatarki porządkujące ulice- jak się je wykorzystuje?

Zamiatarki porządkujące ulice- jak się je wykorzystuje?

Firmy, które w taki właśnie sposób zajmują się oczyszczaniem ulic dysponują zazwyczaj całą flotą zamiatarek różnego rodzaju. Z jednej strony mogą to być duże zamiatarki drogowe, które będą w stanie szybko i efektywnie posprzątać główne ulice przy inwestycjach budowlanych i przy placach budowy. Takie zamiatarki w dużej mierze wyglądają jak samochody ciężarowe- można w nich transportować naprawdę duże pojemniki na wodę oraz kontenery na zebrane odpady.

Z drugiej strony, taka flota to także kompaktowe zamiatarki miejskie, które działają w centrach miast na dość ograniczonej przestrzeni. Dzięki zróżnicowaniu tych maszyn można dopasować odpowiedni sprzęt dokładnie do tego zadania, jakie trzeba będzie z jego wykorzystaniem wykonać. Różnego rodzaju zamiatarki drogowe- zarówno duże, wyglądające jak auta ciężarowe, jak i kompaktowe modele miejskie- można znaleźć w przedsiębiorstwie Terberg Matec Polska. W jaki sposób swoją prace wykonuje taka właśnie zamiatarka?

Poruszanie się po mieście

Nazwa tych maszyn tak naprawdę wzięła się od podstawowego zadania, do którego zostały stworzone- zamiatania. Pojazdy te są niewielkich rozmiarów po to, aby oczyszczać nie tylko ulice, ale i pobocza, skwery, chodniki czy nawet przystanki i torowiska- miejsce, które czasem mogą być określane jako trudno dostępne. Na https://www.terbergmatec.pl/ zaprezentowane modele zamiatarek często zaprojektowane są tak, aby dodatkowo poprawić ich skrętność- na przykład poprzez zastosowanie specjalnej ramy przegubowej. Sterowanie pojazdem może być też prostsze dzięki kamerom cofania, ale i licznym przeszkleniom, jakie posiada kabina operatora tej maszyny.

Zamiatanie ulic i nie tylko

Zamiatanie ulic odbywa się poprzez operowanie specjalnymi szczotkami obrotowymi, w które wyposażone są zamiatarki. W zależności od modelu- różna może być ich ilość, bo mogą to być 3 mniejsze szczotki lub zaledwie jedna, ale większa. Szczotki są umieszczane na specjalnych wysięgnikach hydraulicznych, a to sprawia, że można sterować ich ułożeniem niezależnie od siebie. W praktyce, im większy i szerszy jest ich rozstaw, tym większą powierzchnię można posprzątać podczas jednorazowego przejazdu maszyny.  Terberg Matec Polska to prezentacja różnych modeli zamiatarek, które odrobinę różnią się między sobą poszczególnymi parametrami.

Szczotki obrotowe podczas swojej pracy poruszają się z naprawdę dużą prędkością. Aby nie było więc problemu z tym, że dodatkowo powodują unoszenie się nagromadzonych pyłów- szczotki obrotowe podczas swojej pracy są na bieżąco zraszane. Patent ten całkowicie likwiduje ten problem.