Działalność gospodarcza i rozliczenia podatkowe w Hiszpanii

Własna firma jest marzeniem wielu osób- spora część z nich wychodzi nawet poza Polskę marząc tym samym o własnej działalności w innych krajach europejskich- na przykład w Hiszpanii. Wbrew pozorom- nie jest to aż tak abstrakcyjne i niewykonalne. Na założenie firmy w Hiszpanii często decydują się osoby, które mają już pewien biznesplan, ale i które znają już specyfikę tego kraju.

Być może przez lata miały okazję mieszkać w Hiszpanii, może już tutaj pracowały, znają rynek, albo mają tam rodzinę lub podejmowały współpracę z innymi firmami, które są tam już od dłuższego czasu zarejestrowane. Pomimo tego, nawet przy najlepszym planie i sporym doświadczeniu, ciągle możemy napotkać na drodze dwa główne problemy- brak perfekcyjnej znajomości danego języka obcego, a także brak odpowiedniej znajomości wszelkich zagadnień księgowych i podatkowych.

Obsługa biura księgowego

Nic łatwiejszego! Także i w Polsce wielu przedsiębiorców tak naprawdę w ogóle nie przejmuje się kwestiami księgowymi, a zostawia je odpowiedniemu specjaliście z zakresu podatków i księgowości. Tak samo możemy zrobić też w Hiszpanii, jeśli jednak dość mocno obawiamy się bariery językowej- zdecydujemy się na biuro prowadzone przez polaków, bo i takie z pewnością tutaj znajdziemy. Wówczas, wszelkie dokumenty będą dla nas tłumaczone i zawsze będziemy w pełni świadomi tego, co podpisujemy.

Doradztwo, a także pełna obsługa

W przypadku korzystania z oferty takiego biura, możemy zdecydować się na pełną obsługę lub też na konsultacje oraz doradztwo w pewnych konkretnych kwestiach, co do których nie jesteśmy pewni, jak powinniśmy postąpić. Tak naprawdę, prowadzenie działalności w Hiszpanii może oznaczać wiele wyzwań oraz sytuacji, których nie uda się nam przewidzieć- dlatego dobrze jest mieć zaufanego księgowego, który zawsze pomoże nam w optymalizacji podatkowej albo też podpowie, w jaki sposób dokonać pewnych rozliczeń. Przy prowadzeniu działalności w Hiszpanii na pewno przydatna okaże się też sama znajomość procedur, jakie wiążą się z załatwianiem niektórych formalności- na pewno są one odrobinę inne niż w Polsce.

Sprawozdania finansowe spółek handlowych